su tesisatçısı logo

ARA 0(532) 695 83 60

Su tesisatları evlerde kullanılan en eski teknolojilerdendir.  Su tesisatları bina henüz inşaat halindeyken döşenmeye başlar. Tesisat kurulumu yapıldıktan sonra üzerleri iç mimari ile kapatılır. İnşaatların ince işçilik kısmına geçmeden önce yapılacak çalışmalar ve değişiklikler hem ucuz ve hem de zahmetsizdir. Ancak iç mimari tamamlandıktan sonra yapılan tadilatlar zordur ve ekonomik değildir.

İnşaatların su tesisatının döşenmesinde ve kullanılırken yaşanan sorunlara karşı profesyonel su tesisatçısı ile çalışılmalıdır. Akçakese mahallesinde su tesisatı sektöründe çalışan firma sayesinde su tesisatının ilk olarak döşenmesi, sonraki bakımlarının yapılması, arızaların tespit edilmesi, çeşitli onarımlar gibi uygulamalar hızlı şekilde yapılabilmektedir.

Akçakese su tesisatçısı mahalle sakinlerine kaliteli ve pratik bir hizmet vermektedir. Uzmanlığını tecrübeyle birleştirmiştir.  Hızlı çözümler sunmaktadır.  Çözüm odaklı çalışma sistemi ile tesisat sorunları en kolay, en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. Böylece kullanıcı ek masraflardan ve tadilat yükünden hızlıca kurtulabilir. Akçakese su tesisatçısı için müşteri memnuniyeti ve yapılan işin sağlam yapılması önemlidir. Kurumsallığa önem verdiği için yaptığı işin garantisini verir. Kullanıcıya gereksiz harcama yaptırmaz, uygun fiyatlı çözümler önerir.

Su kaçağı tespiti

Bazı işler ekonomik kaygılarla acemi ekiplerce yapılmaktadır. Yapılan işlerde bir süre sonra sorunlar çıkabilir. Genellikle boruların sıcak ya da soğuk eklemeleri kısımları su kaçırmaya başlar. Donma olayları olduğunda dış duvarlarda bulunan borular donar. Daha sonra don çözülürken genleşmeden dolayı boruların köşe yerleri beton içinde çatlar. Bu iki durumda duvarda su sızma yapar. Bu durum hemen fark edilmezse nemlenme sorunları oluşur. Üst katlardan alt katlara sızar. Dış ve iç sıvayı döker, bina dışındaki bir boru ise sıvayı eritir. Taşıyıcı sisteme sızarsa kolon ve kirişlerin içindeki demirleri korozyona uğratır. Betonların ömrü azalır, binalar deprem dayanıklılığını kaybeder. Herhangi bir yerde sıva atması varsa su kaçağından şüphelenilir. Sorun bir uzman yardımıyla çözülmelidir. Danışılan uzman, profesyonel şekilde su kaçağı tespiti yapabilmelidir. Tesisat boruları binalarda yer yer 15-20 metreye varan mesafelerde döşeli vaziyettedir. Doğru noktadan kaçak tespiti yapılamazsa tesisat baştan sona açılır. Akçakese su tesisatçısı su kaçağı tespit cihazlarıyla nokta tespiti yaparak problemi küçük bir tamiratla çözer. Sorunu en ekonomik şekilde çözmüş olur.