su tesisatçısı logo

ARA 0(532) 695 83 60

Su tesisatı, tıkanıklık, yeni bina ve yapılar için döşeme, kanal açma, kalorifer peteği temizliği gibi konuları içerir. Başta tıkanıklık olmak üzere herkesin su tesisatçısına ihtiyacı olur. Bu tür durumlarda ilk etapta sorunu kendimiz çözmeye çalışırız. Ancak özellikle sorun borularda ise ve tıkanıklık ya da ilgili konuya dair verimsizlik baş göstermişse uzmanlardan yardım almak gereklidir.  Metropol Su Tesisatı sizlere ihtiyaç duyduğunuz kaliteli hizmeti sunan, profesyonel çalışma ekibi olan ve en modern teknolojileri kullanarak mekânlarınıza zarar vermeden sorunlarınıza çözüm bulan bir tesisat firmasıdır. Eğer yakın mesafe de oturuyorsanız Bostancı su tesisatçısı hizmet talep ettiğiniz anda sorununuzla hızlı bir şekilde ilgilenecektir.

Bostancı Su Tesisatçısı

Herkesin bir şekilde şahit olduğu ya da direkt maruz kaldığı bir problem olan lavabo ve boru tıkanıklıkları gibi problemlere hızlı bir şekilde müdahale eden, kırıp döküp, ekstra masraf çıkarmadan kaliteli hizmet sunan Bostancı su tesisatıçısı ve Metropol su tesisatı hizmetlerinden bahsetmeden önce su tıkanıklıkları neden olur, borular neden tıkanır, petek temizliği neden önemlidir gibi sorulara cevap vermeye çalışalım.

Bilindiği üzere başta mutfak lavaboları olmak üzere tıkanan lavabolar zamanla boru patlamalarına bile sebep olmaktadır. Zamanında müdahale edilmezse evinize kötü kokuların yayılmasına da neden olur. Mutfak lavabolara yağ birikintisi başta olmak üzere lavabo giderinden çıkan ve gider yakınında ya da yakında ki dirsek borularda birikme sonucunda tıkanıklık oluşur. Borulardaki tıkanıklıklar çoğunlukla dirsek borularında meydana gelir. Eğer oturduğunuz yerin boru döşemesinde fazla sayıda dirsek boru kullanılmışsa ve döşeme yapılırken uyulması gereken standartlar ve içinde bulunulan çevrenin özellikleri göz ardı edilmişse bu borular tıkanmaya daha müsait olacaklardır. Boru döşemeleri yer altında ya da ulaşabileceğiniz mekânlar da olmadıkları için borulara sadece işin uzmanları direkt olarak müdahale edebilir.

Sizin yapabileceğiniz şeyler ise lavabolarınızı temiz tutmak ve tıkanma olasılığını en aza düşürmek olacaktır. Daha önce belirttiğimiz üzere mutfak lavaboları yağ birikintisi ve yemek ya da çöp artıklarının birikmesi sonucunda kapanır. Bu duruma engel olmak için artık yağları lavabolara dökmemek ve yemek artıklarını ve diğer çöpleri lavaboya hiç koymadan direkt olarak çöpe atmak gerekmektedir. Banyo lavaboları ise katı sabun ve kıl gibi artıkların birikmesi sonucu kapanır. Benzer şekilde banyo lavabolarını da daha temiz kullanmaya özen gösterilmelidir. Lavaboları düzenli bir şekilde temizlemekte tıkamalara engel olmanızda önemli bir rol oynar. Lavabolarınızın giderlerinde ve lavaboya yakın borularda biriken artıkları temizlemek amacıyla piyasada mevcut olan kimyasal temizlik ürünlerini kullanabilirsiniz.

Bostancı Su Tesisatçısı 7/24

Karbonat kullanmakta lavabolarınızdaki artıkları temizleyecektir.  Hem temizlik ürünleriyle beraber hem de karbonatla beraber sıcak su kullanın. Kimyasal temizlik malzemelerinin üzerindeki kullanma talimatlarını okuduktan sonra kullanın. Bunlar dışında lavabonuza düzenli bir şekilde kaynar su dökebilirsiniz. Kanal açma işlemi ise boruların içinde meydana gelen tıkanıklıkları giderme işlemidir. Bu işlem uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Petek temizliği ise ısı verimliliği ve yakıt tasarrufu acısından önemlidir.

Hem tıkanıklık problemlerinizle, hem su kanalları açma hem de petek temizliği hizmetleri sunan Bostancı su tesisatçısı sizlere mevcut olan en modern tesisat robotlarıyla ve kameralı görüntüleme teknikleriyle hizmet sunmaktadır. Teknolojik su tesisatı aletleri kullanımı hem mevcut problemi daha hızlı çözme hem de daha ekonomik bir şekilde çözmeye olanak sağlamaktadır. Eski metotlarla yapılan kanal açma, petek temizleme ve tıkanıklık işlemleri söz konusu zemine zarar veren, ekstra masrafa ve zaman kaybına neden olan ve ayrıca iş bitiminde detaylı temizlik gerektiren işlemlerdi.  Teknolojik alet kullanımıyla bu tür problemler ortadan kaldırılmış ve sizlere daha hızlı, ekonomik bir hizmet sunma amacı güdülmüştür.

Bostancı su tesisatçısı sizlere hizmet sunarken şu adımlara göre hareket eder. Eğer mevcut probleminiz tıkanıklık ise önce tıkanıklığın nerede başladığını kullandığı teknolojik aletler ve uzman ekibi ile tespit eder. Daha sonra probleme en uygun çözümü kullanır. Eğer söz konusu tıkanıklık borularda ise herhangi bir yeri açıp dökmeden kullanılan robotlar yardımı ile soruna müdahale ederler. Tıkanık borular açılırken yapılması gereken işlemler arasında pimaş açma ve kanal açma işlemleri de vardır. Bu işlemler uygulanmadan tam anlamıyla boru temizliği yapılmış olmaz. Pimaş açma ve kanal açma boru içerisinde, özellikle banyo ve mutfak borularının kesiştikleri yerlerde meydana gelen bölgesel tıkanmaları açma işlemidir. Bu tıkanmaları tespit etmek için kameralar kullanılır ve ilgili yerlere robotlarla müdahale edilir. Pimaş temizliği için ilaç kullanımı tercih edilir. Böylece soruna daha köklü bir çözüm bulunmuş olur. Pimaş ve kanal temizliği özellikle su kaçaklarının mevcut olduğu durumlarda yapılmalıdır. Evinizde, lavaboların alt kısımlarından su akıyorsa, küvetinizin altından su akıyorsa, banyo duvarlarınız terli ve banyonuzun tavanından su akımı mevcutsa su kaçağı olduğundan şüphe duymalı ve Bostancı Su Tesisatçısı gibi işin ehli kişilerden yardım talep etmelisiniz. Profesyonel ekip öncelikle kaçak noktasını tespit edecek ve daha sonra soruna en uygun şekilde müdahale edecektir. Üstelik müdahale sırasında herhangi bir yeri kırmaya, dökmeye gerek kalmadan robot kullanımı ile sorun çözüme kavuşturulacaktır. Metropol Su Tesisatçısı sizlere kaliteli hizmetin yanında ekonomik bir hizmet sunarak farkını ortaya koymaktadır. Uzman ekibi ve kaliteli aletleri ile sizlere yedi yirmi dört hizmet vermektedir.

BOSTANCI SU TESİSATÇISI

Bostancı Su Tesisatçısı ve Metropol Su Tesisatçısı tarafından verilen bir diğer hizmet ise petek temizliğidir. Çoğu kişi artık kullanılmayacak hale gelmeden peteklere müdahale etmez. Hâlbuki petek temizliğinin her iki yılda bir yapılması hem ısı verimliliği, hem yakıt tasarrufu hem de sizin sağlığınız açısından önemi büyüktür. Petek temizliğini de tıkanıklık ve su kanalı açma işlemlerinde olduğu gibi profesyonel bir şekilde ve kaliteli alet kullanımıyla yapan bostancı Su Tesisatçısı bu konuda da farkını ortaya koymaktadır. Daha öncede belirttiğimiz üzere her iki yılda bir petek temizliği yaptırmak gerekir ancak peteğinizin temizlenmeye ihtiyacı olduğunu vurgulayan bazı belirtiler vardır, bu belirtilere biraz değinmek sizin için de faydalı olacaktır. 

Eğer peteğinizin havasını almış olmanıza rağmen ısınmasında problem varsa ya da ısınması uzun süre alıyorsa, peteğinizin havasını aldığınızda çamurlu su akıyorsa, peteğinizin bir tarafı diğer bölgelerine oranla ısınmıyor ya da daha fazla ısınıyorsa, normal şartlarda tükettiğinizden daha fazla yakıt tüketiyor ama verimli bir şekilde ısı elde edemiyorsanız petek ve kombinizi temizlettirmeniz gerekebilir.  Petek temizliği petekleri açmadan modern teknolojik robotlar yardımı ve kullanılan temizlik ürünleri yardımı ile yapılmaktadır. Peteğinizde hiçbir sorun yokmuş gibi görünse de zamanla sudan kaynaklanan kireçlenmeler peteğinizin verimini düşürür bu nedenle petek temizliği yaptırmanız sizin için her zaman avantajdır. Bunun için hizmetleri ile ön plana çıkan Metropol su tesisat firmasını tercih edebilir ve kaliteli bir hizmeti edinebilirsiniz. En doğru çözümler ile firma her zaman yanınızda. 

METROPOL TESİSAT İLE SU TESİSATI ARTIK ÇOK KOLAY

Hepimiz az çok su tesisatıyla ilgili sıkıntılar yaşamışızdır. Banyoda, lavaboda, tuvalette vb. yerlerde bu tarz sorunlarla karşılaşılmaktadır. Su tesisatıyla ilgili sorunlarınızı kendi başınıza halledemiyorsanız evde tek başınıza yaşıyorsanız ya da iş yerinizde aniden böyle bir şeyle karşı karşıya kaldıysanız işinde güvenilir bir firmayı tercih etmelisiniz. Etrafta çok fazla su tesisatıyla ilgili firma bulunmakla birlikte müşteri memnuniyeti odaklı çalışmadıkları görülmektedir.

 Metropol tesisat olarak biz, siz müşterilerimize İstanbul’un her semtine gelerek ister evinizde ister işyerinizde olan su tesisatınızla ilgili sorunları kolaylıkla çözüyoruz. Bizi diğer firmalardan ayıran en belirgin özellik ise herhangi bir su kaçağı tespit edemezsek sizden ücret talep etmiyoruz. Metropol tesisat olarak birçok bölgede olduğu gibi Dudullu bölgesinde de hizmet vermekteyiz. Hizmetlerimizin başında: Su tesisatı döşemede, su kaçağı tespitinde, tıkanıklık açmada, petek temizliğinde size 7/24 saat hizmet vermekteyiz. Kullandığımız son teknoloji kameralı aletlerle tıkanıklığı ya da tesisatla ilgili problemi zaman kaybetmeden rahatlıkla buluyoruz. Metropol tesisat olarak uzman kadromuzla ve siz değerli müşterilerimize bu konuda firmamızla ilgili garanti vererek işimizin ehli olduğumuzu her fırsatta kanıtlamaktayız. Lavabolardaki tıkanıkları, banyonuzdaki su tesisatı kaçağını ya da isteğiniz doğrultusunda su tesisatınızı yeniden yapılandırarak metropol tesisata ulaşmanız artık çok kolay. Lavabonuzda bir tıkanıklık mı var?  Metropol tesisat olarak Bostancı su tesisatçısı son model malzemelerimizle tıkanıklıkla ilgili sorunu basit bir şekilde bulup sizi bu dertten kurtarıyoruz. Nasıl bu kadar kolay oluyor? Demeyin. Metropol tesisatı tercih edin farkı bizi tercih ettiğinizde göreceksiniz. Hem bu kadar kolay hem de sunduğumuz hizmetlerimize ulaşmak mı istiyorsunuz?

Su tesisatı denilince akla metropol tesisat gelir. Metropol tesisat olarak sizin bir tık uzağınızdayız. İnternet adresimize girip yaptığımız çalışmalarla ilgili videolarımızı izleyip bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca kamu kurumları, hastaneler ve oteller gibi mekânlarla yapmış olduğumuz işlerimizle birlikte kalitemizi ortaya koymaktadır. Metropol tesisat olarak iş yerimizde diplomalı tesisatçılarımızla işimizi yaparak diğer firmalardan farklı olduğumuzu gururla söylemekteyiz. Metropol tesisat olarak yaptığımız çalışmaların sonucunda en çok tercih edilen bir firma olmaktan mutluluk duyuyoruz.