su tesisatçısı logo

ARA 0(532) 695 83 60

Ülkemizde yapılan inşaatlarda, su tesisatlarının, daha binanın inşaatı esnasında yönetmeliğe uygun olarak ve sağlıklı bir şekilde döşenmesinin önemi maalesef halen kavranamamıştır. Maliyetlerin yüksekliği bahane edilerek kullanılan kalitesiz veya uygunsuz su boruları her ne kadar müteahhit  firma için maliyetleri düşürüyor gibi görünse de, aslında gerçekleşen müteahhit firmanın bu maliyetleri binanın kullanıcılarına devretmesinden ibarettir. Uygunsuz malzeme kullanarak, kötü ve baştan savma işçilikle döşenmiş bir su tesisatı, hemen olmasa da bir süre sonra ciddi problemler yaratacaktır. Su tesisatıyla ilgili problemler doğaları gereği ilk anda tespit edilebilir problemler değillerdir. Problem aslında problemin kaynağında hemen başlar fakat problemin bir patlak noktasından sızmaya başlayarak, görünür olması yıllar bile alabilir. Bu durum göz önünde bulundurularak, tesisat kurulumunda veya tesisatta gerçekleşebilecek problemlerde mutlaka su tesisatçısı desteği alınmalıdır.

Eğer, İstanbul Anadolu Yakasında bulunan, Ümraniye ilçesinin Çamlık mahallesinde ikamet ediyorsanız veya bu bölgede inşaat yapıyorsanız, tesisat kurulumları veya arızaları için firmamızdan profesyonel su tesisatçısı hizmeti alabilirsiniz. Bölge genelinde yoğunlaşan hizmetlerimiz, uzun yıllar su tesisatları üzerinde çalışmış tecrübeli tesisatçılar tarafından verilmektedir. Su tesisatına ilişkin yapılacak her müdahale, mutlak suretle geniş bir tecrübe gerektirir. Su tesisatında yaşana kaçaklarda, su sızıntıları duvarlarda görünse de, aslında kaynağı duvarların içindedir. Dolayısıyla gözle görülemeyen bir noktaya müdahale, ancak engin bir tecrübeyle mümkün olabilir. Ayrıca tecrübesiz bir su tesisatçısı, ek maliyet anlamına gelir. İşinin ehli olmayan ve rastgele duvarları kıran bir tesisatçı, hem gereksiz bir yeniden inşa maliyeti doğurabilir, hem de tesisata faydadan çok zarar verebilir.

Sağlıklı ve doğru bir su kaçağı müdahalesi için, kesin doğrulukta su kaçağı tespiti gerekmektedir. Günümüzde artık en yeni teknoloji ekipmanlarla  yapılan bu tespit, çok daha kolay bir süreçtir. Tesisatçı işe, sızıntının görünür olduğu noktadan başlayarak, kaçağın kaynağına dek uzanacak bir takip ile başlamalıdır. Ancak kaynak noktasından kesin olarak emin olduğunda ve eğer bu gerçekten gerekliyse duvarları kırmaya başlamalıdır. Bunun aksi  tüm  uygulamalar, yalnızca tesisat sahibine gereksiz maliyet getirecektir.