su tesisatçısı logo

ARA 0(532) 695 83 60

Yaşam alanlarımızda kullanıldığımız en gerekli sistemlerden birisi su tesisatıdır. Tesisatın büyük bir bölümü konutlar henüz inşaat durumundayken tamamlanır. Tesisat kurulduktan sonraki aşamalarda üzerleri çeşitli kaplamalarla kapatılır. İnşaatların kaba inşaat aşamasında yapılacak her türlü çalışmalar ve değişiklikler ucuz ve kolaydır. Ancak iç mimari bittikten sonra yapılacak tadilatlar hem zordur hem de yüksek maliyetlerle yapılabilir. Ayrıca binaların inşaat halindeyken tesisatının döşenmesinde ve kullanılan yerlerde arızaların nokta tespitinde profesyonel su tesisatçısı ile çalışmak gerekir. Emek mahallesinde su tesisatı sektöründe çalışan firma sayesinde su tesisatı döşenmesi, bakım yapılması, arızanın tespiti, onarımlar gibi hizmetler hızlı şekilde yaptırılabilmektedir.

Emek su tesisatçısı tarafından Emek sakinlerine kaliteli ve uzman bir hizmet verilmektedir. Becerisini tecrübesiyle harmanlayan firma inşaat işlerinde en büyük sorunlardan biri olan usta bekleme problemi ortadan kalkmaktadır. Çözüm odaklı çalıştığından tesisatla ilgili sorunlar en kolay yoldan ve kısa sürede çözülmektedir. Böylece sizleri ek masraflardan ve tadilat yükünden hızlıca kurtarır. Emek su tesisatçısı için müşterinin memnuniyeti ve yapılan işe güven duyması önemlidir. Kurumsal kimlikle çalıştığı için yaptığı işin arkasındadır. Müşteriye gereksiz masraf yaptırmaz, ekonomik fiyatlı çözümler sunar.

Bazen maliyetleri düşük tutmak için yapılan işler uzman olmayan kişilerce yapılmaktadır. Yapılan işlerde bir süre sonra genellikle boruların sıcak ya da soğuk eklenen kısımlarından su kaçakları oluşur. Emek gibi don olayları görülen yerlerde dış duvarlarda bulunan borulardaki su donar. Daha sonra don çözülürken genleşmeden dolayı boru beton içinde patlar. Bunun sonucunda duvar içinde su sızmaya başlar. Bu duruma fark edilmezse nem sorunları, kötü kokular oluşur. İleriki zamanlarda alt katlara sızar. Sıvayı döker, bina dışındaki bir boru ise sıva dökülmesine neden olur. Taşıyıcı sisteme yakın ise kolon ve kirişlerdeki demirlerin oksitlenmesine yol açar. Beton ömrü azalır bina deprem dayanımını kaybetmeye başlar. Bina iç ve dış duvarlarında bazı dökülmeler varsa su kaçağından şüphelenilmelidir. Durumun nedeni hızlıca tespit edilmeli ve sorun bir uzman yardımıyla çözülmelidir. Böyle bir durum oluştuğunda su kaçağı tespiti yapmak için bir uzmana ihtiyaç duyulur. Tesisat boruları yaşam alanlarında yer yer 15-20 metreye varan mesafelerde döşenmiştir. Doğru yerden kaçak tespiti yapılmazsa tesisatın baştan sona açılmasına ihtiyaç duyulur. Emek su tesisatçısı su kaçağı tespit cihazları ile nokta tespiti yaparak sorunu çok küçük bir tadilatla çözer. Sorun ekonomik olarak çözülmüş olur.