su tesisatçısı logo

ARA 0(532) 695 83 60

Su ve kalorifer boruları, ev inşa edilirken zemine veya duvarlara gizlendiğinden borularda herhangi bir kaçak olması durumunda, kaçağın yeri tespit edilene kadar tahmini kırma işlemi yapılması ve ancak şanslıysanız bir kaç kazı sonrası bularak erenköy su tesisatçısı tarafından onarılması gereklidir. Sonrasında ise ayrı bir ekip çağrılarak kırılan zemin fayans veya mermerlerin döşenmesi ve duvarların tekrar boyanması şarttır.

erenköy su tesisatçısı

Bu da tesisat tamiratının üzerine oluşacak ek maliyetler demektir. Ancak bugün gelişen teknoloji ile birlikte yenilenen makineler sayesinde su kaçaklarının merkezi, çok daha kolay yoldan tespit edilebilmektedir. Metropol Tesisat olarak firmamızın sahip olduğu bu cihazlarla su kaçağının olduğu yer, en geç yarım saat içerisinde tespit edilerek sadece 10 cm2. lik bir alanın kırılması sonucunda gerekli tamirat uzman tesisatçılarımız tarafından yapılmaktadır. Erenköy su tesisatçısı olarak firmamız, su kaçağı sorununuza çok kısa sürede çözüm bulacaktır.

Erenköy Su Tesisatçısı Firması

Firmamızın yine teknolojik makinelerle sunduğu hizmetlerden birisi de; tıkanıklık açma hizmetidir. Lavabo, pimaş ve kanal tıkanıklıkları firmamız tarafından kameralı aletler kullanılarak çok kısa sürede açılmaktadır. Genellikle eski ve çok katlı apartmanlarda yaşanan pimaş ve kanal tıkanıklıklarında sorun daire içinde olabileceği gibi apartmanın genel giderinde de olabilir. Bu durumdan özellikle zemin katlarda yaşayanlar büyük ölçüde etkilenecektir. Tuvalet tıkanıklıkları ise genellikle küçük çocuklu ailelerde tuvalete oyuncak veya eşya atılması ile oluşur. Kamera görüntülü sistemlerle tüm bu tıkanıklıkları açmak çok daha ekonomik bir işlem olmaktadır.

Özellikle kadınlar için bir evde yaşanabilecek en büyük problemlerden bir tanesi; su kaçakları ile ilgili yaşanan problemlerdir. Su kaçakları, şebeke suyunun aşırı basıncından, eskiyen tesisattan veya hatalı döşenen boruların suyun gücüne dayanamamasından dolayı meydana gelir. Bu sinsi kaçaklar bazen fayansların patlaması, duvarların küflenmesi veya fayansların arasında bulunan derz dolgularının siyah renkte küflenmesi ile kendini belli ederken, zeminde bulunan kaçaklar ise genellikle alt kattaki dairenin tavanındaki akıntıdan tespit edilebilir. Ancak su ile ilgili bilinmesi gereken en önemli gerçek; suyun patladığı noktadan değil, kendine yol bulduğu noktadan sızıntı yapmasıdır.

Eğer erenköy su tesisatçısı hizmeti almak isterseniz firmamızla iletişime geçmeniz yeterlidir. Uzman ekibimiz, en kısa sürede mekânınıza gelerek sorunu modern teknoloji ile anında çözümleyecektir.