su tesisatçısı logo

ARA 0(532) 695 83 60

Su tesisatı ve su tesisatında gerçekleşen sorunlara gereken önemin verilmemesinin sonuçlarının çok ağır olacağı su götürmez bir gerçektir. Su tesisatlarında çok farklı nedenlerle kaçaklar oluşabilir. Bu nedenlerin başta gelenleri arasında tesisatta kullanılan kalitesiz veya projeye uygun olmayan malzeme kullanımı, uygulama hataları ve kullanım ömrünün dolması sıralanabilir. Bu nedenle su tesisatının hem kurulumu, hem de kullanımı esnasında meydana gelebilecek sorunlarda su tesisatçısı desteği alınması çok önemlidir. Kartal İlçesine bağlı, Gümüşpınar Mahallesinde, alanının uzmanı, bu hassas konunun gerektirdiği tecrübeye sahip, profesyonel kadrosuyla hizmet vermekte olan firma, müşterilerine kesin ve etkin çözümler sunmaktadır.

Su tesisatlarında herhangi bir nedenle gerçekleşebilecek su kaçaklarına müdahalede ilk izlenecek adım kaçağın kaynağının tespiti olmalıdır. Beton içinde kalan su borularından kaynaklanan bir su kaçağı çoğu zaman kaçağın kaynağından çok farklı bir noktada gözlemlenir. Kaçağın gözlemlendiği noktadan, kaçağın kaynaklandığı noktaya ulaşabilmek ise çok ciddi bir tecrübe ve uzmanlığın yanı sıra, uygun ve son teknoloji ekipman kullanımı gerektirir. Aksi takdirde tespit süreci hem uzayacak, hem de zorlaşacaktır. Bu nedenle su kaçağı tespiti yapan firmanın yöntemlerinin güncelliği çok önemlidir. Kaçak tespiti esnasında aceleci davranmak, tam olarak kaynağı tespit ettiğinden emin olmadan müdahale etmek hem maliyeti arttıracak, hem de süreci olumsuz yönde etkileyecektir. Kaynak tespit edilmeden sorunu gidermek mümkün değilken, kaynağı doğru tespit etmeden sorunu gidermeye çalışmak yalnızca sorunun daha da büyümesine, kaçağın daha da yayılmasına hizmet edecektir.

Doğru müdahale edilmediğinde, başa çıkılamaz sorunlara gebe olan su tesisatlarına yalnızca profesyonel su tesisatçısı müdahalesine izin verilmelidir. Tesisatçı firmanın seçiminde yapılacak hatanın geri dönüşü hayli yüksek bedelli olacağı gibi maalesef ilk bakışta da belirgin olmayacak, kaynağı doğru tespit edilmeden müdahale edilen kaçak başka bir noktadan yeniden kaçırmaya başladığında yeni baştan tekrar edilecek müdahale süreciyle anlaşılır olabilecektir.

Gümüşpınar’da hizmet vermekte olan firma, tüm müdahale süreçlerini titizlikle uygulamakta, kaçak tespit aşamasından, kaçağa ulaşma ve giderilmesine değin profesyonel bir yaklaşımla sonuç odaklı olarak hareket etmektedir.