su tesisatçısı logo

ARA 0(532) 695 83 60

Evinizde ya da iş yerinizde su kaçağı tespiti yapabilmek için neler yapmak gerektiğini net bir şekilde öğrenmeniz gerekir. İlk olarak firmayla su kaçağı problemi için iletişim kurduğunuzda sizlere bazı sorular sorulacaktır. Örnek olarak; su kaçağı sorununun ne zaman başladığı, alt katlara damlama halinde mi yoksa rutubet ve kabarma gibi bir sorun olup olmadığı sorulabilir.

Sizlerden bu bilgiler alındıktan sonra su kaçağının temiz suda ya da pis suda olup olmadığı hakkında kısmen fikir sahibi olmanız sağlanabiliyor. Servis personelleri de bu doğrultuda adresinize ulaştığı zaman su kaçağı tespiti için genel anlamda ön test uygulamaktadır. Ataşehir bölgesine bağlı olan İnönü mahallesinde eviniz ya da iş yeriniz varsa eğer ve bu hizmete ihtiyaç duyuyorsanız kesinlikle iletişime geçmelisiniz.

İlk aşamada temiz su kaçağının tespiti yapılmalıdır. Su kaçağını bulabilmek için firma yetkilileri geldiği zaman özellikle sürekli damlama şeklinde olan kaçaklarda ilk yapılan tesisatı soğuk ve sıcak olmak üzere ayrı olarak test etmek gerekir. Test yapılan alet, standart bir mekanik tulumbaya benzeyen makineden ibarettir. Su saati vanaları kapanır ve söz konusu olan bu test pompasının yardımıyla sıhhi tesisata 6 bar oranında basınç uygulanmaktadır. Yani 6 bar basıncı tam anlamıyla tesisat borularında hapsetmek gerekir. Daha sonrasında su tesisatçısı test pompası üzerinde bulunan basınç göstergesini izleyerek düşme görülüp görülmediğini kontrol etmektedir.

Basınç gösterge ibresinde yavaş ya da hızlı bir düşüş görülüyorsa eğer bu temiz su tesisatında bir kaçak olduğu anlamı taşımaktadır. Ataşehir bölgesi içerisinde bulunan tüm İnönü mahallesi sakinleri için bu hizmet en iyi şekilde sunulmaktadır. Test aşamasında olumsuz bir sonuç alınırsa yani tesisat üzerinde herhangi bir kaçak varsa yapılması gerekenlerin de netliğe kavuşturulması gerekir. Profesyonel su tesisatçısı göreviyle çalışmalarını sürdüren personellerin bu konuda bilgisi yeterli düzeydedir. Dairede uygulanan test aşamasından negatif bir sonuç çıkarsa ve manometre ölçümlerinde temiz su tesisatında kaçak olduğu anlaşılırsa bazen kısa zamanlı bazen de oldukça uzun bir zaman alacak cihazla inceleme aşamasına geçilmektedir. Gerçekleştirilen tüm bu işlemlerden sonra sorun profesyonel bir şekilde giderilecektir.