su tesisatçısı logo

ARA 0(532) 695 83 60

Konutlarda kullanıldığımız su tesisatı altyapısının büyük bir bölümü inşaat halindeyken yapılır. Daha sonra üzerine fayans, sıva, laminant vb. gibi çeşitli kaplamalar yapılır. Konutların iç dekorasyonu yapıldıktan sonra yapılacak tadilatlar bazı maliyetlere yol açtığı için binaların inşaatı aşamasında ve sonrasında arızaların nokta tespiti yapılabilmesi açısından profesyonel su tesisatçısı ile işbirliği yaparak çalışmak oldukça önemlidir. Kurna mahallesinde su tesisatı kurulum, bakım, arıza, onarım gibi işlerinizi hızlı şekilde yaptırılabilmektedir. Kurna su tesisatçısı ile işbirliği yaparak yaptırılan işlerde müşterilere sistematik ve profesyonel bir hizmet verildiğinden müşteriler günlerce usta bekleme durumunda kalmamaktadır. Çözüme odaklanıldığından sorunlarınız en kısa sürede en kısa yoldan çözümlenerek sizi ekstra masraf ve tadilat dağınıklığından hemen kurtarır. Firma çalışanları için müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet önemli bir prensiptir. Firma kurumsal kimlikle çalıştığı için müşteriye sürekli uygun fiyat ve kalıcı çözümler sunma gayretindedir.

Bazı toplu konutlarda maliyetleri düşük tutmak maksadıyla düşük kaliteli malzemeler kullanıldığından belli süreler sonunda su kaçakları meydana gelmektedir. Kurna gibi kışın sıcaklıkların çok düşebildiği mahallelerde kışın duvar içinde borularda suyun donması sonucunda duvar içinde kaçaklar oluşur. Bu tip kaçaklar yaşam alanı içinde rutubet sorunlarına, koku sorunlarına, katlar arası sızıntılara, boya ve sıva atmalarına, bina dışlarında sıva çatlaklarına, taşıyıcı sistemlerin korozyonuna, bina ömrünün azalmasına, deprem dayanımının azalmasına yol açar.

Bina içinde ve etrafında şüphelenilen bazı deformasyonlar görünüyorsa su kaçağını hemen tespit etmek, sorunu etkili bir şekilde çözmek gerekir. Bu gibi durumlarda su kaçağı tespiti önemli bir uzmanlık alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Borular yaşam alanlarının içerisinde 15-20 metreye varan mesafelerde yer almaktadır. Doğru tespit yapılmazsa tesisatın bütün bölümleri açılmak zorunda kalınır. Bu durumda eğer ıslak zeminde bir çalışma yapılıyorsa Fayans tamiratı masrafı artmakta ve kırılan malzemenin aynısından bulunmamasından kaynaklanan estetik sorunlar ortaya çıkmaktadır. Kurna su tesisatçısı kullandığı profesyonel tespit cihazları sayesinde arızayı nokta tespiti yaparak çok küçük çaplı tadilatla çözer. Bu sayede sorun en ekonomik şekilde çözülmüş olmaktadır.