su tesisatçısı logo

ARA 0(532) 695 83 60

Su temizlik demektir. Zaman, zaman yaşanan su kesintileri nasıl büyük bir sıkıntı yaratıyorsa, evde bir su kaçağının veya tıkanıklığının olması da büyük sıkıntı doğuracaktır. Su kaçağı eski evlerde, zamanında kullanılan demir boruların suyun basıncına daha fazla dayanamayarak çürümesi, yeni evlerde ise hatalı döşenen boruların ve dirseklerin patlaması ile oluşur. Ancak doğru bir şekilde döşenmiş pimaş su borularının da kullanım ömrünün en fazla 10 yıl olduğu, sonrasında kireçlenme ve eskime nedeniyle problem çıkartabileceği unutulmamalıdır. Eğer su borularının geçtiği duvarlarınıza kabarma ve rutubetlenme varsa, fayanslarınızın arasındaki derzler küfleniyorsa veya fayanslar patlayacakmış gibi kabarıyorsa, sizin tavanınızdan veya sizin zemininizden komşunuzun tavanına su damlıyorsa dairede su kaçağı var demektir ve acilen Kuyubaşı su tesisatçısı tarafından tamir edilmelidir.

kuyubaşı su tesisatçısı

Bu şekilde hem duvarların tekrar boyanması veya fayansların ve zeminin tamamen yenilenmemesi gerekmemekte, böylece büyük oranda ekonomi sağlanmaktadır, hem de su kaçağının merkezi tespit edilerek onarım yapılmaktadır. Merkez bulunmadan yapılan tamiratlar geçici çözümlerdir ve mutlaka su kaçağı tekrarlanacaktır.

Tıkanıklık ise en az su kaçağı kadar büyük bir problemdir çünkü tıkanıklık nedeniyle dairede su basmaları veya gider taşmaları görülecektir. Kuyubaşı su tesisatçısı olarak firmamız, gider ve kanal tıkanıklıklarında kameralı makinelerle pimaşın içine girmekte ve çok kolay yoldan sorunu gidermektedir. Özellikle banyo giderlerinde yaşanan tıkanıklıklarda eğer kameralı makineler kullanılmazsa, küvetin tamamen kaldırılması gerekeceğinden, bu sistemin gerçekte ne kadar ekonomik bir sistem olduğu daha iyi anlaşılabilir.

kuyubaşı su tesisatçısı

Kuyubaşı su tesisatçısı olarak firmamızın sunduğu hizmetlerden bir tanesi de petek temizliğidir. Petek temizliği, doğalgazdan maksimum randımanı alabilmeniz ve kışın doğalgaz giderini azaltabilmeniz için mutlaka yılda bir kez özel basınçlı makinelerle temizliğinin yapılmasıdır. Bu sayede kalorifer peteklerinin dibinde oluşan ve hava alarak giderilemeyen tüm tortular ve kalıntılar temizlenir, petek maksimum ısıya ulaşır. Petek temizliği Metropol tesisat olarak firmamız tarafından tüm petek tiplerine uygulanabilmektedir.