su tesisatçısı logo

ARA 0(532) 695 83 60

Su tesisatında en sık karşılaşılan sorun tesisat borularında meydana gelen su kaçaklarıdır. Binanızda böyle bir kaçak meydana gelmesi halinde ilk yapılması gereken bir su tesisatçısı ile bağlantıya geçmektir. Çekmeköy İlçesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde faaliyette olan firma, kaçak bildirimlerinde, uzman kadrosu ve profesyonel ekibiyle müdahalede bulunmaktadır.

Su kaçaklarında en önemli aşama su kaçağı tespiti aşamasıdır. Kaçak genelde tesisat içinden kırılmış veya çatlamış bir borudan kaynaklanır. Tesisat boruları betonun içinde kaldığından bu noktayı tespit etmek her zaman sanıldığı kadar kolay ilerleyen bir süreç değildir. Belirli bir noktadan kaynaklanan su kaçağı, beton içerisinde bulduğu yollardan ilerleyerek, bambaşka bir noktadan ortaya çıkacağından. Kaçak tespiti titizlikle yapılmalı ve kaçağın gerçek kaynağının tam olarak tespit edildiğinden emin olunmalıdır.

Eğer kaçak tespiti doğru yapılmaz ise ilk bakışta kaçağın giderildiği düşünülse de, ilerleyen süreçte kaçak başka bir noktadan ortaya çıkacak ve tüm sürecin baştan işletilmesi gerekecektir. Bu nedenle su tesisatı ile ilgili bakım ve onarımlar mutlaka uzman ellere bırakılmalı, profesyonel yaklaşımlar geliştiremeyen firmalara su tesisatları emanet edilmemelidir. Farklı nedenlerle, yeterli uzmanlığa haiz olmayan firmalara emanet edilen su tesisatlarında bakım ve onarım esnasında yaşanılacak olumsuzlukların neden olacağı maliyet ve zaman kaybı göz ardı edilmemelidir.

Doğru tespit, doğru müdahale ve doğru düzeltici işlem adımlarının sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için profesyonel su tesisatçısı bir gerekliliktir. Bu nedenle hizmet sağlayıcının seçiminde titizlik gösterilmelidir. Kaçağın yerinin tam olarak tespit edilmesinden hemen sonra, doru uygulamayı yapabilmek, kaçağın kaynaklandığı noktaya en maliyetsiz ulaşımı gerçekleştirebilmek ancak ve ancak işinin ehli bir kadroyla mümkündür. Su tesisatı gibi karmaşık ve bir o kadar da hassas bir sisteme doğru müdahaleyi yapabilecek yetkinlikte olmak belli bir tecrübe ve profesyonellik gerektirmektedir. Bu tecrübe ve profesyonelliği sergileyebilmek de yalnızca farklı su tesisatları ve farklı kaçaklar üzerinde uzun yıllar çalışmış olmak şartıyla mümkündür. Bu gerekliliğin göz ardı edilmesinin tesisatta yaratacağı problemler hem hayli maliyetli hem de meşakkatli olacaktır.