su tesisatçısı logo

ARA 0(532) 695 83 60

 

Pimaş konusu belki de su tesisatçısının en dikkat ettiği konulardan birisidir. Her ne kadar yıllardır yapılan ve iyi bir yöntem olsa da pimaş yıkama masraflı ve pislik çıkartan bir yöntemdir. Metropol Tesisat uzman kadrosu ile birlikte bu sorunu ortadan kaldırmaya yönelik birçok cihaz ve ekipman geliştirmiş ve bunları en iyi şekilde uygulayacak diplomalı elemanlara sahiptir. Pimaş çalışmaları genellikle iki aşamalı bir yöntem olup ilk işlem kırma ya da dökme ikinci işlem ise tıkanıklığın açılması denilebilir. Metropol Tesisat teknolojinin nimetlerinden faydalanarak özel olarak tasarlanmış bir pimaş robotu kullanır. Robotun amacı tıkanıklığı bulmak ve sonrasında bu tıkanıklığı giderici her türlü hamleyi gerçekleştirmektir.

Pimaş yıkama

Su tesisatçısı olmanın asıl gereği etrafa herhangi bir zarar vermeden ve olabilecek en az kirlilikle sorunu çözmektir. Metropol Tesisat tarafından eğitimli personel pimaş yıkama çalışmalarını başta ilgili bina olmak üzere hiçbir binaya sızıntı ya da zarar vermeden üstün özellikli cihazlarla herhangi bir ek bir zarara yer vermeden halletmeyi amaçlamaktadır. Herhangi bir bina, ev ya da iş yerinde bu tür uygulamaları başarıyla yürüten Metropol Tesisat öncelikli olarak tıkanık bölgeyi saptar. Daha çok lavabo ve giderlerden kaynaklı tıkanıklığa uğrayan pimaşların aniden tıkanması ya da zamanla tıkanması mümkündür. Kameralı sistem uygulamalarıyla pimaş içerisinde hareket eden kameranın tıkanıklığı tespiti ve yalnızca o bölgeye uygulanacak müdahale ile sorunun çözülmesi gayet basittir. Böylece hem çevreye hem de tesisata en az zarar verilmiş olur.

Pimaş yıkama işlemi tıkanıklığın giderilmesinde kullanılan özel bir ilaç sayesinde mümkün olabilmektedir. Saptanan bölgeye aktarılan ilaçlar borulara ve tesisata hiçbir zarar vermeden sadece tıkanıklığa neden olan maddelere hücum eder. Bu maddeleri ortadan kaldırarak tesisatın verimli çalışmasını sağlar. Su tesisatçısının herhangi bir kırma ya da dökme işlemine girmemesini sağlayan bu sistem sayesinde mutfak ve banyolar hiçbir şekilde kirlenmeden sorunlar çözülebilmektedir. Metropol Tesisat tarafından İstanbul’un hem Avrupa hem de Anadolu yakasında uygulanan bu yöntem birçok müşterinin de memnuniyetini kazanmıştır. Özellikle birden fazla kata sahip binalarda ve yaşı oldukça eski binalarda bu tür işlemler sıklıkla yapılmaktadır.