su tesisatçısı logo

ARA 0(532) 695 83 60

Su tesisatı profesyonelce döşenmediği takdirde hayli sıkıntılı durumlara yol açabilmektedir. Yanlış veya kalitesiz malzeme kullanımı, uygulama hataları veya kullanım ömrüyle bağlantılı olarak su tesisatında meydana gelebilecek kaçaklarda su tesisatçısı desteği alınmalıdır. Su kaçağı doğası itibariyle genelde borulardaki bir çatlak veya kırıktan yola çıkıp, beton içerisinde bulduğu aralıklardan sızarak açığa çıkabileceği bir noktaya kadar ilerler. Dolayısıyla kaçağı gördüğünüz yer çoğu zaman kaçağın kaynaklandığı yer değildir. Bu nedenle kaçağın kaynağı bulunmadan, kaçağın görüldüğü yerin kapatılması, yalnızca sorunu daha da büyüyebileceği bir şekilde ertelemekten ibaret geçici bir çözümdür.

Yapılması gereken, profesyonel destek istenerek, önce su kaçağı tespiti yaptırılmasıdır. Kalıcı çözüm ancak kaçağın kaynaklandığı nokta tespit edilip, kaynağa müdahale edilerek sağlanabilir. Çekmeköy İlçesi, Sırapınar Mahallesinde hizmet vermekte olan firma, alanında uzman kadrosu ve profesyonel ekibiyle, kaçağı titizlikle inceleyerek kaynak noktasına ulaşır, maliyetli ve zahmetli uygulamalara mahal vermeksizin sorunu kaynağında çözme odaklı bir hizmet anlayışıyla hareket eder.

Su tesisatında gözlemlenen en ufak kaçaklara bile hassasiyetle yaklaşılmalı ve gereken önem verilmelidir. Gözlemlenen kaçağın, buzdağının yalnızca görünen kısmı olduğu unutulmamalıdır. Kaçağa doğru müdahale ancak ve ancak profesyonel su tesisatçısı desteği ile mümkündür. Kaçağın, işinin ehli olmayan ellere teslim edilmesi ya kaçağın daha da kötüye gitmesine neden olarak daha maliyetli ve zorlu çözümlere yol açacaktır, ya da kaçağın yakın zamanda başka bir bölgeden tekrar etmesiyle sonlanacaktır. Her iki ihtimalde de yanlış tesisatçı seçiminin bedeli her koşulda zaman ve para kaybıdır. Bu nedenle hizmet alınması gereken firma çok iyi seçilmeli, kaçak tespiti konusunda uygulayacağı yöntemlerin güncelliği işleme başlamadan önce teyit edilmeli, kaçağın kaynağını bulmaksızın işleme başlamayacak bilinçte bir hizmet sağlayıcı ile karşı karşıya olunduğundan emin olunmalıdır.

Sırapınar Mahallesinde uzman ekibiyle hizmet vermekte olan profesyonel firma, sağlıklı hizmet ve kesin çözüm elde etme konusunda sorun yaşamayacağınız bir seçenektir. Kaçak tespiti ve müdahalesinde yapılacak en ufak bir yanlışlığın, bedelleri arttıracağı unutulmamalı ve seçim aşamasında mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.