su tesisatçısı logo

ARA 0(532) 695 83 60

Çekmeköy İlçesi, Taşdelen Mahallesi son yıllarda yapılmış olan inşaatlarla, İstanbul Anadolu yakasındaki konut piyasasının hayli hareketli olduğu bölgelerden biridir. Ev seçerken, evin konumu, işçiliğinin kalitesi gibi bir çok kriter göz önünde bulundurulabilir. Fakat binanın görünmeyen kısımlarında kalan su tesisatı gibi çok önemli bir detay daha söz konusudur. İnşaat aşamasında su tesisatı döşenirken, borularda meydana gelebilecek kırık ve çatlakların maliyeti çok ağırdır.

Bu sorunlar yalnızca tesisat kullanılmaya başladıktan sonra ortaya çıkacağından ilk bakışta gözlemlenemeyecek sorunlardır. Üstelik tesisatta oluşabilecek herhangi bir su kaçağında, su beton ve duvarlardan kendisine bir yol bulup görünür oluncaya kadar çıplak gözle tespit edilememektedir. Buna rağmen meydana gelen su kaçağı binayı tabiri caizse içten içe yemektedir. Duvarlarda ve su tesisatında gözlemlenecek en ufak bir kaçak emaresinde derhal su tesisatçısı desteği alınmalıdır.

Taşdelen Mahallesinde, uzman kadrosu ve profesyonel ekibiyle hizmet vermekte olan tesisat firması, su tesisatı bakım onarımı için doğru adreslerden biridir. Su tesisatlarında gerçekleştirilen bakım ve onarım işlemi mutlaka su kaçağı tespiti ile başlamalıdır ve tespit tam bir kesinlik ile yapılmadan kesinlikle müdahale aşamasına geçilmemelidir. Bir su tesisatı firmanın profesyonelliği, kaçak tespitine verdiği önem ve tespit sırasında sergilediği titizlikten rahatlıkla anlaşılabilir.

Yeri doğru bir kesinlikle tespit edilmeyen bir kaçağı uygulanacak hiçbir müdahale doğru olmadığından, eğer kaçağın yeri tam olarak tespit edilmediyse, kaçak da giderilememiş demektir. Unutulmamalıdır ki; kaçağın görünür olmasının engellenmesiyle, kaçağın giderilmesi arasında çok ciddi bir fark bulunmaktadır. Eğer bir kaçağın kaynağı tespit edilmeden sadece görünür olduğu yer bir şekilde kapatıldıysa, aynı kaçak daha sonra başka bir noktadan görünür olacaktır. Profesyonel su tesisatçısı tarafından kaynağı tam olarak tespit edilip, kaçak kaynağından giderilmediği sürece de sorun farklı zamanlarda ve farklı boyutlarda tekrarlamaya devam edecek, hatta daha kötü bir hal alarak daha geniş kapsamlı ve dolayısıyla da daha pahalı çözümler gerektirebilecek bir duruma gelecektir. Uzman kadrosuyla hizmet veren firma ile bu tatsız durumların önüne geçebilmeniz mümkündür.