su tesisatçısı logo

ARA 0(532) 695 83 60

Yaşam alanlarımızda kullanıldığımız su tesisatının büyük bir bölümü konut inşaat aşamasındayken yapılır. Bu aşamadan sonra üzerine çeşitli kaplamalar yapılır. Konutlarımızda kaba inşaat aşamasında yapılacak çalışmalar ucuzken detaylı iç dekorasyonu yapıldıktan sonra yapılacak tadilatlar yüksek maliyetlere yol açar. Binaların inşaatı aşamasında tesisatın döşenmesinde ve sonrasında arızaların nokta tespitinde profesyonel su tesisatçısı firmasıyla çalışmak önemlidir. Yenidoğan mahallesinde su tesisatı sektöründe çalışan firma sayesinde tesisat kurulumları, bakımları, arıza tespiti, onarım hizmetleri gibi uygulamalar hızlı şekilde yaptırılabilmektedir. Yenidoğan su tesisatçısı tarafından müşterilere yerinde ve profesyonel bir hizmet verilmektedir. İnşaat işlerinde en büyük sorunlardan biri olan usta bekleme problemi ortadan kalkmaktadır. Firma çözüm odaklı çalıştığından tesisatla ilgili sorunlar en kısa sürede çözülmektedir. En kısa yoldan çözümlenen sorunlar sizi ek masraf ve tadilat kirliliğinden hızlıca kurtarır. Yenidoğan su tesisatçısı için müşteri memnuniyeti ve etkin hizmet önemli bir faktördür. Kurumsal kimlikle çalıştığı için müşteriye sürekli ekonomik fiyatlı çözümler sunar. Yapılan işler kalıcı çözümler olduğunda uzun süre baş ağrıtmaz.

Bazı yerlerde maliyetleri düşük tutmak için yapılan işler bazen uzmanlık dışı kişilerce yapıldığı için belli süreler sonunda genellikle boru ek bölgelerinden su kaçakları problemi oluşur. Yenidoğan gibi soğuk olabilen yerlerde bina kapalı bölgeleri içinde borularda suyun donması olayı gerçekleşir. Bunun sonucunda duvar içinde sızıntılar oluşur. Bu duruma karşı önlem alınmazsa rutubet sorunları, koku sorunları oluşur. Ayrıca ilerleyen zaman içinde alt kat sızıntısına, boya ve sıva dökülmelerine, bina dışlarında sıva kırılmalarına, taşıyıcı sistemlerinde demir oksitlenmesine, beton ömrü azalmasına, depreme dayanımın azalmasına yol açar.

Bina içinde ve etrafında bazı dökülmeler görünüyorsa su kaçağından şüphe etmek gerekir. Bu durumun nedenini hızlıca tespit etmek ve sorun etkili bir şekilde çözülmelidir. Böyle bir durum oluştuğunda su kaçağı tespiti önemli bir uzmanlık alanıdır. Tesisat boruları yaşam alanlarının içerisinde 15-20 metreye varan mesafelerde uzanır. Doğru noktadan tespit yapılamazsa tesisatın her bölümünün açılması gerekir. Eğer ıslak zemin çalışması yapılıyorsa tamirat masrafı artmakta ve kırılan malzemenin aynısından bulma zorluğundan dolayı görsel bozukluğa yol açmaktadır. Yenidoğan su tesisatçısı su kaçağı tespit cihazları ile nokta tespiti yaparak sorunu çok küçük bir tadilatla çözer. Sorun ekonomik olarak çözülmüş olur.