su tesisatçısı logo

ARA 0(532) 695 83 60

Başta tıkanıklık olmak üzere gerek boru değişimi gerekse döşeme amacıyla su tesisatçılarına ihtiyaç duyulmaktadır. Söz konusu bu konu iken dikkat edilmesi gereken konu yardımı uzman kişilerden istemektir. Sizin de bu vb. problemleriniz varsa rahatlıkla Metropol Tesisat ile iletişime geçebilir ve uzman kişilerden kaliteli hizmet talep edebilirsiniz.

Firmanın sunduğu hizmetler petek temizliği ve su tesisatı hizmetidir.  Kaliteli hizmet sunan Metropol Tesisat aynı zamanda uyguladığı kampanyalı fırsatlar ile daha ekonomik hizmet sunmaktadır. Birçoğumuz tanık olduğu ya da birebir yaşadığı ve can sıkıcı olan tıkanıklık ya da su kaçağı gibi problemlerin çözümü için gönül rahatlığıyla Metropol Tesisat’a başvurabilirsiniz. Peki, su kaçağı nedir? Su kaçağı neden oluşur?

KOZYATAĞI SU TESİSATÇISI

Su kaçağı borularda meydana gelen tıkanıklık vb. problemler sonucu suyun geri akması ya da boruların tamamen patlaması gibi durumlara neden olan bir problemdir. Su kaçağı olduğunu anlamanın bazı belirtileri vardır. Bu belirtileri şu şekilde sıralayabiliriz. Küvetinizin altından su gelmesi, lavaboların su damlatması, duvar fayanslarının terlemesi, klozetin su damlatması, banyo tavanının su damlatması gibi şikâyetleriniz var ise su kaçağı olduğundan şüphe duymalısınız. Kozyatağı su tesisatçısı uzman kadrosu ile bu probleminize hemen müdahale edebilir. Yardım istediğiniz ekip ilk olarak kaçak noktasını bulmaya çalışacaklardır. Kaçağın olduğu yeri tespit etmek amacı ile en gelişmiş teknolojik aletler kullanılmaktadırlar. Daha eski usullerde su kaçağını bulmak amacıyla kaçağın olduğu ev ya da ofis gibi yerlerin başta fayans ve döşemeleri olmak üzere birçok eşyasına zarar vermekteydi. Bu durum hem zaman kaybına hem de ekstra masrafa neden olmaktaydı. Şimdi kullanılan ve su tesisatı amacıyla üretilmiş olan teknolojik cihazlar soruna hemen müdahale etmenize olanak sağlamaktadırlar. Kırıp dökmeye gerek kalmadan sorunun tespiti yapılabiliyor. Sizin de tesisatçıya ihtiyacınız varsa ve Kozyatağı su tesisatçısı size yakın bir mesafedeyse muhakkak kaliteli hizmet talebinde bulunun.

Su ile ilgili olan ve en sık rastlanılan problem ise tıkanıklık problemidir. Eğer tıkanıklık probleminiz varsa Metropol Tesisat ile iletişime geçip en kısa sürede sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.  Su tıkanıklıklarına müdahale ederken pimaş ve kanal açma işlemlerinin de yapılması önem arz etmektedir. Böyle bir probleminiz varsa Kozyatağı su tesisatçısı ile irtibat kurup, kısa sürede sorunu giderebilirsiniz. Şimdi dilerseniz tıkanıklık açarken nasıl açılır, hangi adımlar uygulanır vb. sorulara cevap verelim.

KOZYATAĞI SU TESİSATÇISI

Burada ilk olarak lavabo nasıl açılır kısmı ile ilgilenelim. Lavaboların tıkanma sebepleri yağ, kir, kıl vb. maddelerin borularda birikmeleridir. Tıkanan lavabolar su geri akıtır, bazen aşırı basınç ile mutfak ya da banyoda ki direkt lavaboya bağlanan borular yırtılır ve durum daha kötü bir hal alır. Ancak kullandığımı kaliteli ve teknolojik aletler yardımı ile lavaboları kısa sürede açmak mümkündür.

Ele almamız gereken bir diğer konu ise kanal tıkanıklığıdır. Kanal tıkanıklıkları banyo, tuvalet ve mutfak borularının kanallarında meydana gelen bir tıkanmadır ve bu tıkanıklığı gidermenin yolu uzmanlarına göre ilaç kullanımıdır. Tabi burada bahsi geçen piyasada satılan kimyasalları alıp kullanmaktır. Eğer bu girişim işe yaramıyorsa Metropol su tesisatçısı gibi profesyonel su tesisatçılarından yardım istemeniz gerekecektir. Kanal tıkanıklıkları kullanılan özel makinler ile tıkanıklık yerlerinin tespit edilmesi ve daha sonra müdahale edilmesi süreçlerini içerir. Bu müdahaleyi yaparken kırma işlemine gerek duyulmaz.

Değineceğimiz bir diğer nokta ise pimaş açma işlemidir.  Pimaş açma normal şartlarda, tıkanıklığın bulunduğu yeri kırıp tespit etme işlemi ile beraber yapılır. Bu durum hem zaman kaybına hem de ekstra masrafa yol açmaktadır. Günümüzde kullanılan teknolojik su tesisatı aletleri yardımıyla kırıp dökmeye gerek kalmadan hem tıkanıklık giderilebilmekte hem de pimaş açma işlemi gerçekleştirilmektedir. Pimaş açma işlemi için teknolojik robotlar kullanılmaktadır. Metropol Su Tesisatçıları evinize, komşularınızı mülklerine ya da ilgili mekâna zarar vermeden su tıkanıklıkları problemlerinizi çözmektedir. Uzman ekip, kaliteli teknolojik alet ve kameralı görüntüleme sistemleri ile Kozyatağı su tesisatçısı sizlere kaliteli hizmet sunmaktadır.

KOZYATAĞI SU TESİSATÇISI

Firma aynı zamanda petek temizliği hizmeti de sunmaktadır. Petek temizliği yapılırken de teknolojik robotlar kullanılmakta ve işlem kaliteli, hızlı ve zararsız bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Petek temizliği robotlar ve kimyasal ilaçlar kullanılarak yapılmaktadır. Sökme işlemi yapılmadan yapılmaktadır. Petek temizliği yapmak ısı verimliliğini maksimum düzeyde tutmak acısından gereklidir. Peteklerin içerisindeki su zamanla kireçlenmeye neden olmaktadır ve bu kireçlenme ya petek kanallarını tamamen kapatmakta ya da verimliliğini kısıtlamaktadır. Eğer eskiye oranla peteğiniz daha az ısıtıyorsa, peteğiniz eskiye oranla daha uzun sürede ısınıyorsa, eskiye oranla daha fazla yakıt kullanıyorsanız, peteklerin havasını alırken çamurlu su gördüyseniz ve bu işlemi yapmış olmanıza rağmen hala ısınmıyorlarsa ya da gözünüze çarpan başka sorunlar varsa petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir. İki yılda bir kombi ve petek temizliği yapmanız önerilmektedir. Siz de dilediğiniz kadar verim alamıyor ve peteklerinizin bakıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız Metropol Su Tesisatçısından yardım talep edebilirsiniz.

Kozyatağı Su Tesisatçısı

Petek temizliği, su kaçağı bulma, tıkanıklık açma gibi problemlerinizi için yedi yirmi dört hizmet veren Metropol Su Tesisatçısı ve Kozyatağı Su Tesisatçısı size en iyi hizmeti sunmaktadır. Siz de kaliteli hizmetten yararlanmak için size en yakın şubeden hizmet talep edebilirsiniz.

Yazımızın son bölümünde sizlere evinizde özellikle tıkanıklıklara engel olmak için ne tür önlemler almanız gerektiğini anlatacağız. İlk olarak karşımıza en çok çıkan tıkanıklık problemlerine mutfak lavabolarında rastlarız. Tıkanıklığın oluşmasının nedeni mutfak lavabolarına dökülen ve zamanla katmanlaşıp boruları tıkayan yağlardır. Bu duruma kısmen de olsa engel olabilmek için artık yağlarınızı lavabolara dökmemeniz gereklidir. Artık yağlarınızı şişelerde biriktirebilir ve bu yağları daha sonra bu yağları teslim alan yerlere teslim edebilirsiniz. Ortaya çıkan yemek çöplerini direkt lavaboya atıp daha sonra toplamak yerine direkt olarak çöpe atmalısınız. Lavabolarınızın hijyenine dikkat etmeli ve belli aralıklarla temizlik ürünleriyle temizlemelisiniz.

KOZYATAĞI SU TESİSATÇISI

Temizlik için ister kimyasal isterseniz amacınıza uygun daha doğal temizlik ürünleri kullanabilirsiniz. Lavaboların tıkanmalarına neden olan birçok sebep vardır. Bunlara bina yaşı, yapılan boru döşemesinin kalitesi, boru döşenirken kullanılan dirsek boru sayıları, borular döşenirken döşenen yerin çevre denetimi, bahsi geçen binanın kat sayısı, döşenen boruların zemine olan mesafelerinin oranları gibi birçok faktöre bağlıdır. Bu faktörlerin hiçbirine siz doğrudan müdahale de bulunamazsınız ancak kendi lavabolarınızı temiz tutarak en azından hem hijyenik bir ortamda yaşamış hem de tıkanıklık sorunlarına kısmen de olsa engel olmuş olursunuz. Banyo lavabolarında oluşan tıkanıklıkların sebebi ise genellikle kıl ve katı sabun artığı birikintisidir.

Benzer şekilde banyo lavabonuzun da temizliğine dikkat etmeli eğer uygun görürseniz katı sabun yerine sıvı deterjan kullanmayı tercih etmelisiniz. Tıkanıklık problemleri sadece lavabolarınızı tıkamaz zamanla oturduğunuz yerde istenmeyen kokulara neden olur ve sizi çok daha fazla rahatsız ederler.